21 Januari: Hluhluwe-Imfolozi dag 2

We staan later op dan gedacht, te laat om een gamedrive bij het eerste ochtendlicht te maken. En dus kunnen we net zo goed eerst gaan ontbijten. De ochtenddrive verloopt rustig. Er is van alles te zien, eerder "meer van hetzelfde", dan hele nieuwe ontmoetingen.

Neushoorns rollend in de blubber blijft een leuk gezicht. De gnoes kijken op een afstandje toe en lijken zich te generen voor de neushoorns.

 

Ook de wrattenzwijntjes blijven fotogenieke beesten.

 

Onderweg genieten we van het glooiende landschap.

 

De middag besteden we voornamelijk met luieren bij het zwembad en plannen maken voor de dag van morgen.

 

Tegen een uur of vier is het tijd voor de middagdrive. We vragen aan de rangers of zij weten waar de olifanten zich bevinden. Ook zij weten het niet en schudden het hoofd. Ze moeten in de buurt zijn, er liggen overal uitwerpselen op de weggetjes.

Na een klein uur rijden en weinig wild in zicht zien we steeds meer grote hopen verse olifantenpoep. En ja hoor, achter een haag van bomen is een modderpoel en staat een olifant.

 

Het blijkt er één van een kudde van vijftien tot twintig olifanten.

 

Het lijkt erop of ze aan het stoeien zijn, echt vechten kan je het niet noemen.  

 

 

Als we verder willen rijden komen er twee uit de bosjes en gaan midden op de weg een beetje sparren met elkaar.

 

Tijd voor een filmpje...  

 

Als ze eindelijk uitgespeeld zijn komen een moeder en haar kleintje op de weg een hapje eten.

 

En daarmee zijn we ingesloten. Omdraaien heeft geen zin, achter ons staat ook een groot exemplaar te eten op de weg. Ook er langs rijden is geen optie, veel te gevaarlijk.
Uiteindelijk duurt het drie kwartier tot de weg vrij is. We zijn wel weer op tijd in de lodge voor het hek sluit. Het was genieten vandaag!!

Klik hier voor het vervolg, Mtuzini

 

 

 

 

over ons & contact  cookies & privacy  bijgewerkt 14-09-2024